بهترین ابزار های سئو

بهترین ابزار های سئو در سال 2019

سئو SEO (بهینه سازی موتور جست و جو) به عنوان یک افزونه قابل دسترس به منظور توسعه بهتر محتوا به دنبال HTML 4 عرضه شد.

این بدان معنی است که صفحات وب دارای عناوین صفحه ای منحصر به فرد هستند که به درستی محتوای آنها را منعکس می کنند ، همچنین عناوین کلمات کلیدی برای بهتر برجسته کردن محتوای صفحات به کار میروند.

این امر ضروری بود ، به ویژه به این دلیل که توسعه دهندگان وب معمولاً فقط بر این نکته توجه می کردند که کد های آنها به جای تجربه کاربر ، اهمیت دارد.

این امر به آرامی تغییر کرد زیرا معلوم شد که موتورهای جستجوگر از این سیگنالهای “در صفحه” استفاده می کنند تا “صفحات نتایج موتور جستجو” (SERPs) خود را ارائه دهند – و این مزیت برای داشتن رتبه بالاتر ضروی است

اینترنت از آن روزهای اولیه بسیار تکامل یافته است ، و موتورهای جستجوگر بزرگی مانند Google اکنون هنگام تعیین نتایج جستجو ، اطلاعات “خارج از صفحه” را پردازش می کنند ، به ویژه با استفاده از پردازش معنایی ، جمع آوری داده های کاربر و …

حتی هنوز ، آرمانهای اصلی سئو مانند گذشته باقی متنده است- تضمین این که صفحات دارای برچسب های صحیح برای هدف قرار دادن کلمات کلیدی هستند ، نه فقط برای نتایج جستجوی طبیعی .

اما چگونه یک تجارت می داند که کلمات کلیدی را باید در صفحات فروش خود هدف گذاری کند؟ چگونه یک وب سایت ترافیک را از بازدید کنندگان سایت کلی را فیلتر می کند؟ و چگونه این تجارت می تواند توانایی خود را برای گرفتن ترافیک هدفمند از طریق اینترنت افزایش دهد؟ در اینجا تعدادی از ابزارهایی را ارائه می دهیم که به انجام این کار کمک می کنند.

1. Google Webmaster Tools

Google Webmaster Tools (GWT) یک روش عالی برای شروع وب مسترهای تازه کار با سئو SEO است. زرادخانه ابزارها شامل “Fetch as Goole” است که به شما امکان می دهد URL را به همان روشی که گوگل انجام می دهد مشاهده کنید. این روشی بسیار ساده برای تشخیص و عیب یابی بهینه سازی موتور جستجوگر ضعیف است. سپس می توانید صفحه خود را بر این اساس تغییر دهید و حتی کد را مرور کنید تا مطمئن شوید که سایت شما هک نشده است.

‘PageSpeed ​​Insights’ به شما اجازه می دهد تا بررسی سریع در ویندوز و موبایل خود را انجام دهید. از آنجا که اکنون ترافیک تلفن همراه بخش عمده ای از ترافیک وب را مصرف می کند ، این امر برای اطمینان از دسترسی بازدید کنندگان تلفن همراه  همچنان در صفحات شما مهم است.

GWT ستایش جهانی را به صورت آنلاین دریافت کرده است و تنها انتقاد آن ، تأخیر جزئی بین زمان ارسال اطلاعات و زمان انتشار آن است.

نقاط قوت

 • ایده آل برای مبتدیان
 • دسترسی به معیارهای کلیدی
 • پشتیبانی زنده رایگان

2. SEMrush SEO toolkit

ابزارهای سئو SEMrush SEO در ابتدا توسط SEMrush در سال 2008 ساخته شد. در سال 2018 ، این پروژه 40 میلیون دلار بودجه برای توسعه دریافت کرد.

ابزار تحقیق در مورد کلید واژه از داشبورد فوق العاده دقیق SEMrush در دسترس است. می توانید گزارشات تجزیه و تحلیل کلمات کلیدی و همچنین خلاصه ای از دامنه هایی را که مدیریت می کنید مشاهده کنید.

مهمتر اینکه ،  ابزار جستجوگرها به شما امکان می دهد عملکرد صفحات خود را مقایسه کنید تا ببینید چگونه در برابر رقابت رتبه بندی می کنید. به عنوان مثال ، می توانید لینک های وب سایت های دیگر را به صورت مورد نظر خود تجزیه و تحلیل کنید. (این روند گاهی اوقات به عنوان “پیوند ساختمان” است).

تجزیه و تحلیل ترافیک به شناسایی منابع اصلی رقبای شما در زمینه وب م سایتهای  برتر کمک می کند. این به شما امکان می دهد تا به جزئیات دقیق نحوه اندازه گیری هر دو سایت شما و رقبای خود از نظر مدت زمان متوسط ​​لودینگ و Bounce Rate بپردازید. علاوه بر این ، “مقایسه منابع ترافیکی” یک مرور کلی از کانال های دیجیتال مارکتینگ برای یک دسته از رقبا را به طور همزمان ارائه می دهد. برای کسانی تازه کار هستند Bounce Rate به  درصد بازدیدکنندگانی گفته میشود که به وب سایت مراجعه می کنند ، بدون دسترسی به صفحات دیگر در همان سایت ، سایت را ترک می کنند.

نقاط قوت

 • معیارهای رقبا را تحلیل کنید
 • داشبورد آموزنده قوی

نقاط ضعف

 • از برخی اصطلاحات پیچیده استفاده می کند

3. SEO Spider

SEO Spider در ابتدا در سال 2010 توسط euphemistically با نام “Screaming Frog” ساخته شد. مشتریان این ابزار  شامل شرکت های  بزرگی همچون دیزنی ، شازام و دل هستند.

یکی از جذاب ترین ویژگی SEO Spider توانایی آن در جستجوی سریع URL های دوستانه است. بهترین شیوه SEO نشان می دهد که موتورهای جستجو به احتمال زیاد URL های ساده ، مرتبط و انسانی را در آدرس هایی که رشته ای از شخصیت های بی معنی هستند ، نمایه می کنند ، بنابراین این ویژگی یک امتیاز اصلی است.

SEO Spider همچنین می تواند سایت شما را زیر و رو کند تا صفحات شکسته را بررسی کند. این مسئله باعث می شود با کلیک کردن روی هر پیوند ، خطای 404 را حذف کنید.

این ابزار همچنین به شما امکان می دهد صفحات دارای برچسب عنوان های از دست رفته ، برچسب های متا کپی شده ، برچسب های طولانی و سایر ویژگی های دیگر که مطابق با بهترین شیوه های SEO نیست را بررسی کنید.

SEO Spider همچنین تعداد پیوندهای در هر صفحه را بررسی می کند تا از عدم سوءاستفاده در ارسال پست های زیاد در یک صفحه جلوگیری شود. این امر معمولاً بازدید کنندگان سایت شما را سردرگم می کند و باعث می شود آنها به جای دیگری بروند و گوگل همچنین صفحات خود را با بیش از 100 “نتیجه” رتبه بندی می کند.

نقاط قوت

 • مورد استفاده بزرگان تکنولوژِی
 • ویژگی های عالی

نقاط ضعف

 • نسخه رایگان مناسب فقط برای وب سایت های کوچک

4. Majestic SEO Tools

Majestic از ابتدای تأسیس در سال 2011 به طور مداوم از  سئو کاران مورد ستایش قرار گرفته است.

تمرکز اصلی ابزارها روی بک لینک ها است که پیوندهای بین یک وب سایت و وب دیگر را نشان می دهد. این تأثیر قابل توجهی در عملکرد سئو دارد و به همین ترتیب ، Majestic دارای حجم عظیمی از داده های بک لینک است.

کاربران می توانند علاوه بر “فهرست تاریخی” که بخاطر سرعت بازیابی رعد و برق آن به صورت آنلاین تحسین شده است ، یک “فهرست تازه” را جستجو کنند که به طور مداوم به روز می شود. یکی از محبوب ترین ویژگی ها ، “Majestic Million”  است که رتبه ای از 1 میلیون وب سایت برتر را نشان می دهد.

نقاط قوت

 • شهرت عالی
 • مقدار زیادی از داده های بک لینک

نقاط ضعف

UI  نسبتا قدیمی

5. Moz Pro

Moz.com یک بستر از ابزارهای جستجوگرها است که به شما  در افزایش ترافیک ، رتبه بندی و دید در نتایج موتورهای جستجو کمک میکند. (سئو)

ابزارهای کلیدی شامل امکان ممیزی کردن سایت شما با استفاده از Spider Moz Pro است که باید موارد احتمالی را برجسته کرده و بینش های عملی را توصیه کند. همچنین امکان ردیابی رتبه سایت شما بر صدها یا حتی هزاران کلمه کلیدی در هر وب سایت وجود دارد.

همچنین یک ابزار تحقیق برای کلمات کلیدی وجود دارد که به شما کمک می کند تا تعیین کنید کدام یک از ترکیبات کلیدی و کلمات کلیدی ممکن است بهترین گزینه برای هدف گذاری باشد ، همچنین یک ابزار تجزیه و تحلیل بک لینک نیز وجود دارد که ترکیبی از معیارها از جمله متن لنگر در پیوندها و همچنین قدرت تخمینی دامنه را در اختیار شما قرار می دهد.


نقاط قوت

 • طیف گسترده ای از ابزار
 • مقدار زیادی از داده ها
منبع تصویر: پرو وبساز
ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .